Sedačky a kreslá v harmónii

Časy, keď obývačku pravidelne zapĺňali nadrozmerné sedacie súpravy v zložení  3+2+1 bez akéhokoľvek ohľadu na veľkosť a dispozíciu izby sú na šťastie už dávno preč. Súčasným trend kombinuje sedacie súpravy a kreslá rôznych typov, farieb, materiálov a tvarov. Nebojte sa experimentovať a spájať kúsky rôznych farieb a období. Chce to trochu odvahy a predstavivosti. Inšpirovať sa môžete aj nasledovnými príkladmi obývačiek, kde sa majitelia nebáli skombinovať rôzne sedacie súpravy a kreslá, každé z iného „cesta“.

Hrajte sa s farbami. Nebojte sa ani tých jasných a výrazných.Táto tvarom tradičná fialová pohovka znovu ožila, keď sa umiestnila vedľa žiarivého horčicového kresla. Investícia do nábytku, ktorý  máte radi pre jeho estetiku, aj pohodlie sa oplatí. 

 

 

Veľká rohová pohovka v neutrálnej béžovej ponúka množstvo miest na sedenie. Žiada sa vám oživiť priestor? Vyskúšajte kreslo v žiarivo žltej farbe. Žltá je aj farba vankúšov sedačky, nájdeme ju aj na obraze zavesenom na stene.

 

 

Táto obývačka naozaj ladí. Nebojí sa kombinovať výraznú ružovú s neutrálnymi farbami koberca a šedej sedacej súpravy. Toto je nenásilný príklad dvoch farieb, ktoré sa k sebe naozaj hodia. Nebojte sa skombinovať tie svoje obľúbené aj vo vašej obývačke. 

 

 

Príjemná zmes korálovej farby a farby mäty v štýle vintage vytvára harmóniu. Zelenú pohovku pod oknom a korálovo sfarbené kreslo spája podobný štýl, aj tretia sedačka s vankúšmi v týchto farbách.

 

Zdroj foto: https://www.houzz.com/ideabooks/48854657/list/creative-ways-to-mix-and-match-your-sofas-and-chairs