Posteľ - váš prvý kus nábytku

Manželská posteľ je jedinečný kus nábytku. Pri jej výbere zohráva úlohu dizajn, aj praktická stránka. Posteľ podľa vašich predstáv bude mať vplyv nielen na sústredenosť, výkon a kvalitu dňa, ale aj na vaše zdravie.

Čalúnená posteľ ako moderný kus nábytku

Posteľ je spravidla prvým kusom nábytku, ktorý si zaobstaráte. Ak si jej výber dobre premyslíte, zostane s vami podstatne dlho. Kvalitné materiály predĺžia jej životnosť, skvalitnia vám spánok a postarajú sa o zdravý chrbát.
Časy, kedy ste si pod čalúnenou posteľou predstavili kus nábytku typický pre takmer každú domácnosť sú už dávno preč. Namiesto nich sú tu kvalitné dizajnové postele s podpisom moderného interiérového dizajnu. 

Čalúnené manželské postele

Čalúnené postele všeobecne pôsobia teplo a pohodlne. Oblé a látkou potiahnuté tvary sú bezpečné a príjemné na dotyk. Ich veľkou prednosťou je mnohorakosť farieb a vzorov. Každý si môže vybrať vyhotovenie a kus nábytku, ktorý sa hodí do interiéru izby, ladí s okolím, stenami a ostatným zariadením.

Pri kúpe myslíme vždy aj na praktickosť.
Vtedy vyberáme postele s úložným priestorom. Využívame ho na odkladanie vecí, ktoré inak nemáme kam dať. Úložný priestor je vhodný najmä na uskladnenie perín, či obliečok.

Súčasťou manželskej postele môže byť aj užitočné odkladacie miesto, vo forme poličky k posteli. Častejším a užitočnejším riešením je drevený odkladací stolík so zásuvkami.

Kam s posteľou?

Každý sa riadime pri zariaďovaní si spálne hlavne vlastným inštinktom. Existuje ale pár osvedčených rád, ako a kam umiestniť manželskú posteľ. Aj  filozofia starých číňanov pomáha rozčleniť si spálňu spôsobom, aby sme čo najlepšie dokázali využiť jej osobitý priestor a to, čo nám ponúka. Posúďte sami, či sa necháte inšpirovať:

  • ideálne miesto pre posteľ je pri stene. Nie však pod oknom a ani v blízkosti radiátorov. Hluk, prievan, svetlá z ulice by mohli spánok narúšať 
  • v miestnosti by sa nemala nachádzať elektronika, počítače alebo ťažké a veľké kusy nábytku
  • skúste mať na dosah ruky tlmené svetlo, pôsobí upokojujúco
  • ak manželskú posteľ s niekým zdieľate, prístupná by mala byť z oboch strán 
  • umiestnite ju čo najďalej od dverí izby a nie nohami ku dverám, aby sme sa nezobúdzali unavenejší ako keď sme si líhali
  • ak potrebujete zmenu, alebo vás čaká niečo nové, ideálne je presunúť si v izbe posteľ na iné miesto, dať obliečky nových vzorov a farieb