5 najslávnejších typov sedačiek

Štýlové sedačky, z ktorej každá má svoj príbeh. Každá je niečim výnimočná a má svoje základné charakteristické črty, ktoré ju odlišujú od ostatných. Ktoré sú tie najslávnejšie zo všetkých sedačiek?

Sedačka do obývačky grófa z Chesterfieldu

Sedačka Chesterfield pomenovaná podľa jej prvého majiteľa, pre ktorého bola vyrobená. Grófa z Chesterfieldu, na prelome 17. a 18. storočia. Jeho podmienkou bolo mať sedačku, ktorá by bola pohodlná, no zároveň pri sedení nekrčila jeho oblečenie. Výsledkom bol nadčasový dizajn sedačky, obľúbený nábytok ešte aj v dnešnej dobe. Charakteristickým znakom spravidla dvojmiestnej sedačky Chesterfield je typické prešívanie a všívanie kovových aplikácií a gombíkov, ramená pohovky sú v rovnakej výške ako operadlo, bez zadných vankúšov a operadlá sú zaoblené. Kožené Chesterfield sedačky sú synonymom luxusu a štýlu.

Sedačka pána Lawsona

Sedačka Lawson bola navrhnutá pre amerického finančníka 20. st. Thomasa Lawsona. Jej hlavnými znakmi je jednoduchosť a pohodlie. V originále opierky rúk sú nižšie ako operadlo, môžu byť oválneho, alebo hranatého tvaru. Operadlo je v jemnom uhle a tvoria ho vankúše oddelené od rámu.

Sedačka Camelback s klenutým operadlom

Charakteristickým znakom tejto sedačky je klenuté operadlo, ktoré z vyššieho bodu v jeho strede v jednej línii prechádza do podrúčok a na konci sa opäť jemne zdvíha. Tradičný štýl, ktorý pôsobí elegantne v každom interiéri. Častokrát je v modernom prevedení operadlo  kombinované s  valcovými područami.

Relax v pohovke Chaise

Niečo ako predĺžená stolička, alebo tzv. leňoška. Spravidla jednomiestna pohovka poslúži ako relaxačné kreslo po namáhavom dni.

Čisté línie pre moderné sedačky Tuxedo

Tento štýl sedacej súpravy je charakteristický minimalistickým dizajnom, čistými líniami a hranatými operadlami. Operadlo aj područe sú v rovnakej výške. Čisté línie a geometrická pravidelnosť predurčili túto sedačku do modernej domácnosti. Jej názov pochádza z rovnakého miesta, ako pánsky tuxedo večerný smoking - Tuxedo Park v New Yorku.